Resul Öztaş (Blogger) ile Röportajımız

Günlük olarak paylaşımda bulunduğumuz serimizde bugünki misafirimiz Resul Öztaş oldu. Kendisiyle keyifli bir sohbet geçirdik. Kendisine röportaj teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz.

 

1-)Merhaba, öncelikle bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhabalar. 91’in ekim ayında doğdum ve inişli çıkışlı bir şekilde yaşamaya çalışıyorum. Sürekli düzen arayışındayım eh bulamadığımı da itiraf etmeliyim. Ayrıca derin bir mana arayışındayım dini bir inancım yok daima doğruyu korkmadan sorgulamak hayatımdaki vazgeçilmezim. Son olarak belirtmek isterim işi gücü bıraktım gezici bir kütüphane kurup insanlığa hizmet etmek için çabalıyorum.

 

2-) İlk blog kavramıyla nasıl tanıştınız ve blog yazmaya nasıl başladınız?

Aslında yazmak benim için çok yeni bir olgu. Öğrenim hayatım boyunca bile yazı yazmaktan nefret eden ben geçirdiğim depresyon sürecinden sonra tedavimi yazmakta buldum ve imla kurallarına uygun yada uymasın yazıyorum. Gariptir öyle bir duruma geldim ki neredeyse günlük hayatımda bile yazışarak anlaşıcam. buraya bir gülücük ifadesi koyalım lütfen.

 

3-) Blog yazarken nelere dikkat ediyorsunuz ?

Yazdığım yazıların gerçekten düşüncelerimi ifade edebilmesine dikkat ediyorum. Çünkü benim için yazı yazmak bir haykırış eylemi. İçimde kopan kıyameti yazıya dökemezsem saatlerce yazdığım yazıyı bile bir çırpıda silebilirim.

 

4-) Günlük ile blog arasındaki farklar nelerdir ?

Günlük kimsenin duymayacağı ortamda çığlık atmak, blog ise şehir meydanının ortasında çığlık atmaktır.

 

5-) Kitap okumayan birisi sizce kişisel blog yazabilir mi ?

Kişisel bloğun amacına göre değişir. Karalamak isteyen herkes karalayabilir tabi ki sonuçta defter ve kalemler sadece aristokratlara verilmiyordu herkese veriliyordu. Ama şunu da unutmamak lazım kitap kelime haznesini geliştirip kendini ifade etmeyi geliştirdiği için kitap okuyan bir bloggerı 10 km. öteden koklayarak anlarım. Ayrıca kitap okumadığını bağıra çağıra söyleyen blog yazarı arkadaşlarıda eshefle kınıyorum insan cahilliğini bu kadar reklam yapmamalı en azından bundan utanmalı.

 

6-) Sizin bloğunuzun türü sizce hangi kategoriye giriyor ? bu kategoride yazmaktan memnun musunuz ?

Tabiki de memnunum olmasam yazmazdım bu bir iş değil sonuçta. Yaşamımda kategorilerden nefret etsemde yazdıklarımı kişisel blog olarak tanımlayabilirim.

 

7-) Peki sizce kişisel blog yazarlarının bu işten para kazanmasının olumlu veya olumsuz yönleri nelerdir?

Para asla doyulmayan bir hırs aracıdır. Nasıl ki spor yaparken, televizyon izlerken veyahut kitap okurken para kazanmayı düşünmüyor isek blog yazarlığından da para kazanmaya çalışmak bana saçma geliyor. Aşırı hız canınıza kast eder hırs ise duygularınıza. Dolayısıyla bırakın bari bu işte bir çıkar düşünmeden sadece kendimizi ifade etmenin keyfini çıkartalım.

 

8 -) Takip ettiğiniz bloglar varmı bunlar hangileri ?

Var. resuloztas.com kendisini kuralsız terbiyesiz blog diye ifade ediyor. Marka verebiliyorduk dimi umarım RTÜK ceza yazmaz.

 

9-) Yeni blog açmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir ?

Kız arkadaşınızı etkilemek için blog açmayın. Kopyala yapıştır yapıp başkasının fikirlerini yaymayın. Kendi fikirlerinize önem verin. Ayrıca lütfen siyah arkaplan kullanmayın bizde insanız. Siz hiç siyah arkaplanda defter gördünüz mü?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu röportaj henüz oylanmamış.)
Loading...

Resul Öztaş (Blogger) ile Röportajımız” için 8 yorum

  • Haziran 7, 2017 tarihinde, saat 7:46 pm
   Permalink

   Teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • Temmuz 5, 2017 tarihinde, saat 10:15 pm
  Permalink

  samimi ve güzel bir röportaj olmuş başarılarının devamını diliyorum

  Yanıtla
 • Temmuz 7, 2017 tarihinde, saat 11:20 pm
  Permalink

  Resul beyi severek takip ediyorum 🙂

  Yanıtla
 • Temmuz 16, 2017 tarihinde, saat 10:55 pm
  Permalink

  İyi bir fikir olmuş yolunuz açık olsun

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir