Yağız Karakaş(Girişimci) ile Röportajımız

Girişimci serimizin 2. Röportajını birçok web projesi olan Yağız bey ile gerçekleştirdik. Kendisinin geçirdiği zorlu süreçlerden nasıl başarıyı elde ettiği konusunda ki röportajımızı okumanızı kesinlikle öneririz. Röportaj teklifimizi kabul ettiği için kendisine teşekkür ederiz.

1-) Merhaba, Öncelikle bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba Balıkesirde Yaşıyorum , 18 Yaşındayım ve 13 Yaşında beri bilgisayar ile ilgileniyorum ilk web sitemi 13 yaşımda kurdum.Ve site hukuki nedenlerden kapatıldı ve bana dava açıldı . Davam 2 sene sürdü 15 yaşında bitti . Aslında o yaşımda ne olduğunu bile bilmiyordum belki ama herşey benim için bir deneyimdi .Davam bittiğinde tekrar yeni projelere girmeye başladık ama artık herşey kuralına göre yapıcaktım . Yani eskisi gibi amatör çalışmalar olmıycaktı.Ve Hertürlü projelere adım attım . Ama En büyük katkısı olan abimdir.Herzaman arkamda durdu ve abimde yazılım mühendisi. Bu arada indir.com – webtures gibi şirketler hep arkam durdu kendi blogum üzerinden çekilişlere yardım ettiler.Hakları Yenmez.

2-) Uzun yıllardır çalışmalarınız devam ediyor. Girişimci olmaya nasıl karar verdiniz?

Girişimci Olmak Benim ruhumda vardı sanki . Bence kendine güvenmekden geçiyor aslında mesela internette dolaşıyorum ve bir site görüyorum hani bu siteyi ben yapabilirim diyorum.Tabikide herşey yerine göre ama girişimci olma kararımı kendime güvenerek verdim.Ve Düzenli Ve Zevk aldığım bir işi yaptığım için.

3-) gcorganik.com ve sanalelektrik.com web siteleri şuan aktif olan projeleriniz arasında yer almaktadır. Bu projeleriniz nasıl başladı? Nasıl bir ilerleme süreci görülmektedir?

Sanalelektrik.com Kaan Karakaş (Abim) , Demir hastürk ve benim projemizdir elektrik konusunda internetten az satış yapan Siteler olduğunu Gördük. ve biz bunu yapabiliriz dedik başabiliriz Ve daha iyi olabiliriz dedik.Ürün Ve yardımları Demir Hastürk Yardımları ile Oldu.Ve Web Site , Tasarım Ve Reklam danışmanlığı Biz sağladık.

Gcorganik.com Bu Proje full bize ait. Gc Organik Bilgisayar Ve Yazılım Ltd. Şti. Abimin eşi Organik meyve sebze vs ürünler Getiriyor.Şirketimiz içerisinde Kaan Karakaş Yani abim ile yazılım işlerini koşturuyoruz. Ve Gcorganik.com Reklam Danışmanlığı Ve bütün sorumluluğunu sağlıyoruz..

 

4-) Projelerinizin geleceği konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Şuanki en güzel giden projelerimiz sanalelektrik.com – gcorganik.com ve daha yeni sayılır oyüzden şuan iyi gidiyor.İnternette yapılmayan şey yaparsanız.O herzaman 1. sırada olur.Tabikide çalışmamızı ve azmimizi artırarak daha iyi yerlere geliceğimize inanıyoruz.

5-) Aynı zamanda kendi adınızda bir bloğunuz da var. Bloğunuzda neler paylaşıyorsunuz ?

www.yagizkarakas.com adına kendime ait bir blogum var.Zaman buldukça paylaşım yapıyorum . İnsanların işine yarıyabilicek . Teknoloji dünyasından bilgi ve birilerine yardım edebiliceğim konular ile ilgili bilgiler vermeye çalışıyorum.

6-) indir.com balıkesir temsilcisisiniz. Bu görevinizden de bizlere bahsedebilir misiniz ?

Hasan Yaşar İndir.com sahibi bildiğiniz üzere ve temsilci seçimleri vardı.Hasan abi bana her konuda yardım etti hakkı yenmez.Ve tanıdığı için deneyimli oldumu düşündüğü için balıkesir temsilcisi seçti.Görevim İndir.com – Ve Yarışmalar Olsun insanlara yaymak ve bilgi vermek.Yani Elimden geldiği kadar her konuda yardım etmeye çalışıyorum.

7-) Gelecek yıllara ait projeleriniz varmı ? Varsa bu projeleriniz hakkında küçük ön bilgiler verebilir misiniz?

Aslında ilerde şuan aklımda bir sürü proje var ama şimdiki projelerim düzene geçtiğinde düşünme zamanı vermek istiyorum 🙂

8 -) Sizin gibi başarılı bir girişimcinin görüşlerini önemseyen yeni girişimci arkadaşlara ne önerirsiniz?

Dediğim Gibi 13 Yaşında dava açıldı Bana belki girişimciliğim çok araştırma yapmam yüzünden oldu ama ben belkide davam bittinde bidaha uğraşmıcaktım . Ama herzaman araştırdım en iyisini aradım , en iyisiyle çalıştım , Pes Etmek Yok.

 

İletişim adresleri http://www.yagizkarakas.com/

Facebook:https://www.facebook.com/yacobey123

İnstagram:https://www.instagram.com/yagizkarakas/

Twitter:https://twitter.com/yacoabi

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oylar, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yağız Karakaş(Girişimci) ile Röportajımız” için 4 yorum

 • Temmuz 6, 2017 tarihinde, saat 5:26 pm
  Permalink

  bu röportaj ile girişimciliğe başlayasım geldi 🙂

  Yanıtla
 • Eylül 20, 2017 tarihinde, saat 11:59 am
  Permalink

  Kardeşim ben de web sitesi yapmak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum nasıl başarabilirim…

  Yanıtla
  • Eylül 20, 2017 tarihinde, saat 9:22 pm
   Permalink

   Merhaba Hocam ben araştırarak bukadar bilgiye sahip oldum isterseniz bi adet kitap edinebilirsiniz ama ben youtube ve webmaster grubları olsun orlarda bilgi edindim fazlasıyla

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir