Ahmet Bilmez (Blogger) ile Röportajımız

Günlük olarak paylaşımda bulunduğumuz serimizde bugünki misafirimiz Ahmet Bilmez oldu. Kendisiyle keyifli bir sohbet geçirdik. Kendisine röportaj teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz.

 

1-) Öncelikle bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba, ben Ahmet Bilmez. 1999 İstanbul doğumluyum. Aslen Yozgatlıyım. Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. İstanbul’da yaşıyorum.

 

2-) İlk blog kavramıyla nasıl tanıştınız ve blog yazmaya nasıl başladınız?

Blog kavramıyla ilk tanışmam ortaokul zamanlarıma dayanıyor. Web tasarım ile uğraşmaya başladığım zamanlarda edindiğim çevre beni blog yazmaya teşvik etti ve bu sayede ücretsiz bloglar oluşturarak blog yazmaya başladım.

 

3-) Blog yazarken nelere dikkat ediyorsunuz ?

İmla kuralları ve yazdığım konunun amacından sapmamasına çok dikkat ediyorum.

 

4-) Günlük ile blog arasındaki farklar nelerdir ?

Günlüğe gün içerisinde yaşadığınız şeyleri yazarsınız ancak blog öyle bir şey ki hayatınızda olup biten her şeyi yazılara dökerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Terapi gibi.

 

5-) Kitap okumayan birisi sizce kişisel blog yazabilir mi ?

Elbette yazabilir ancak kitap okumanın çok ama çok büyük etkisi olduğunu söyleyebilirim. Kitap okumak kelime haznesini geliştirmekle kalmıyor, size dahada çok ilham vererek zengin içerikler üretmenizi sağlıyor.

 

6-) Sizin bloğunuzun türü sizce hangi kategoriye giriyor ?

Bu kategoride yazmaktan memnun musunuz ? Benim blogum kişisel blog kategorisine giriyor. Bu kategoriye yazmaktan elbette memnunum, özgün ve kişisel içerikler üreterek blogumu zenginleştirmeye çalışıyorum.

 

7-) Peki sizce kişisel blog yazarlarının bu işten para kazanmasının olumlu veya olumsuz yönleri nelerdir?

Bir iş üzerinden para kazanmanın olumsuz yönlerini kimse düşünmek istemez fakat durum şudur ki kişisel blog yazan insanların çoğu bu işten ticari bir amaç gütmezler. Para kazanmak için blog yazıyorsanız genel bir kitleye hitap ederek işinizi büyütmeniz gerekir.

 

8 -) Takip ettiğiniz bloglar var mı bunlar hangileri ?

Takip ettiğim blogları buraya yazmam çok uzun zamanımı alacağı için kısaca şöyle özetlemek istiyorum. Her ne olursa olsun blog yazan, emek veren, bir şeyleri başarmak isteyen herkesin bloglarını takip ediyorum.

 

9-) Yeni blog açmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir ?

Blog yazmak hemen yapılabilecek bir iş değildir. Uzun bir süre araştırıp bilgi sahibi olmak gerekir. Şunu söylemeliyim ki blog yazmaya başlayacak biri kullanacağı internet sitesinin altyapısını iyi bilmeli. Açacağı blogun kategorisini, hedefini iyi belirlemeli ve gelen olumlu ya da olumsuz yorumlara açık olmalı. Her ne olursa olsun blog yazarı eleştirilere açık olmalıdır.

 

Blog linki : https://www.ahmetbilmez.com/

 

BU RÖPORTAJA HEMEN ALTTA BULUNAN YILDIZ ALANINDAN PUAN VEREBİLİRSİNİZ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oylar, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Ahmet Bilmez (Blogger) ile Röportajımız” için 6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir