Girişimci Hüseyin Gözlü ile Röportajımız

Girişimci serimizin 3. Röportajını birçok web projesi olan Hüseyin Gözlü bey ile gerçekleştirdik. Röportaj teklifimizi kabul ettiği için kendisine teşekkür ederiz.

 

1-) Merhaba, Öncelikle bize kendinizden biraz bahseder misiniz?
Merhaba ben Muhammed Hüseyin Gözlü 18.08.1998 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldim , İlkokul 5. sınıfa kadar Atatürk ilkögretim okulunda okudum daha sonrasında ise orta okulu Bülentecevit okulunda okudum daha sonrasında ise lise dönemim başlıyordu onun içinde bir liseye yerleşmem gerekiyordu Şehit Samet Kırbaş Endüstri Meslek Lisesinde 3 sene okudum ilk senem zorlu geçmişti biraz  o sene kaldım 10. Sınıfımı tamamlayıp 11-12 eğitim yıllarımı Erkan Avcı Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım ve lise hayatımı bitirdim tam olarak bugün.
Daha öncelerinde ise benim bilişim ile tanışmam 7. sınıfın ortalarında başladı kendim yeni yeni işlere atılıyordum Çok farklı yerlerde konferanslara katıldım oralardan çok şey öğrendim daha sonrasında  o zamanlar kodlara PHP-HTML dillerine sarmıştım. ilk başlarda zorlanıyordum ama yavaş yavaş ögreniyordum.
lise 1. Sınıfta ilk .comlu sitemi açtım şuan ismini vermek istemiyorum hala yayın hayatını sürdüyor kendileri ama içerik üretilmiyor. çok mutluydum sevinçliydim daha sonrası kendisi geldi zaten. yeni insanlarla tanışmam ile bazı eksiklerimi tamamladım lise 3. sınıfta ise Bitcoin işine merak saldım ve o işe de girdim. Geçenlerde çalıştıgım özel x şirketinden bir takım anlaşmazlıklar nedeni ile ayrıldım. Şuan yeni projelerde ilerlemeye çalışıyorum.

 

2-) Uzun yıllardır çalışmalarınız devam ediyor. Girişimci olmaya nasıl karar verdiniz?

Bir konuda yapılmamış şeyleri yapmaya başladım. Başka insanların fikirlerini aldım onları iyi bir şekilde dinledim. Dedim ki başka insanlar birşeylere girşiyor ben neden yapamayayım. benim neyim eksik diyerek bir kaç eksik bularak onları tamamladıktan sonra başladım çok keyif verici olmaya başladı. Sonrası malum girişimci olmuşuz.

 

3-) Playernews.net ve nooboyuncu.net ilk projeleriniz olarak görülmektedir. Bu projeleriniz nasıl başladı? Nasıl bir ilerleme süreci görüldü? Sona erme sebepleri nelerdir?

Aslında çok iyi hedeflerle başlayan Playernews.net iyi bir ivme kazandı ama nooboyuncu.net ile ortak yürüttügüm arkadaş nedeni ile ve bir takım ailesel nedenlerim ile sona erdirmek zorunda kaldık. Daha öncesinde ise Teknoword.org adresinde günlük 15. bin tekil kullanıcımız vardı ondada ortagım ile anlaşamamız nedeni ile kapatmak zorunda kaldık. Sinirlenerek tüm yedekleri ve dosyaları silmem sonucu bitti.

 

4-) oyuncu.live projeniz şuan aktif konumda. Bu projenizin başlamasından bu güne gelişiminden bahsedebilir misiniz?

Oyuncu.live, evet o hayatımda yaptıgım en zevk aldıgım ve şu zamana kadar herhangi bir problemde aşabilecek ekibimin oldugu projemdir. Bu projeye ilk başlarda çok ön yargılı davrandılar dediler blog tutmaz vs. yinemi blog haber falan dediler ama bizim asıl kuruluş amacımızı bilmiyorlardı .(ah bi bilselerdi)

 

5-) Projenizin geleceği konusundaki görüşleriniz nelerdir?

Projemiz için yatırımcılar ile görüşüyoruz şuanlık bir yatırım olmadı. Yatırım olduğu takdirde çok güzel içerikler paylaşmanın yanı sıra sadece oyuncular için bir yayın platformunu tasarladık. Sonuç olarak bu platformda blogda olacağı için ilk olarak blog bölümünün ortaya çıkması için çalışmalara başladık. Fakat hala yatırımcı aramaktayız.

 

6-) Girişimcilik hayatınızdaki en iyi ve en kötü anları bizimle paylaşır mısınız? Bu anlardan neler öğrendiniz?

Girişimcilik hayatımda iyi anlarım şuanki oyuncu.live projemin iyi bir ivme kazanmış olması ama unutmamak gerekir ki ilk kodları ögrendiğim zaman  kendime yapılabilecek en büyük iyiligi yapmıştım . En kötü anım ise ortaklarımdı ortaklarımı iyi seçemememdi.

 

7-) Gelecekle ilgili ne gibi planlarınız var? İşinizi büyütmek konusunda ne düşünüyorsunuz? Bu konuda kendi enerjinizi ve motivasyonunuz nasıl değerlendirirsiniz?

İlerde işimi bir ofis acarak büyütmeyi planlıyorum gerekli yatırımı bulursak çok güzel planlarım var. Bende açtığım platformda yayın yapacağım. En sevdigim iş çünkü enerjimin hepsini oraya ayıramam. Çünkü bu projeyi büyüttükten sonra başka projelere atılmam gerekli.

 

8 -) Sizin gibi başarılı bir girişimcinin görüşlerini önemseyen yeni girişimci arkadaşlara ne önerirsiniz?

Benim gibi girişimci arkadaşlarım, sizler önemli bir şeyler yapıyorsunuz. Ama herkesin eleştirisine açık olun gerçek güvenebileceğiniz ortaklar bulun. O ortaklar sizi satacaktır yarı yolda bırakacaktır ama siz yılmayın devam edin hayallerinizin peşinden koşun .

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Girişimci Hüseyin Gözlü ile Röportajımız” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir