Wattpad Yazarı Hazal Aba ile Röportajımız

Wattpad yazarları röportajımızın üçüncüsünü Hazal Hanım ile gerçekleştirdik. Röportaj teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ederiz.

 

Wattpad hikayeniz hakkında sorular sormadan önce bize kendinizden bahsedebilir misiniz?

Ben Hazal ABA. 18 yaşındayım. Üniversite adayı bir öğrenciyim. Ankara’da yaşıyorum. 4 yıla aşkın wattpad’de varım yalnız 2 yıldır yazıyorum.

 

Kitap seçerken belirli bir tarzınız var mı? Kişinin bir tarzı olmalı mı? Yoksa her türden kitabı okumak mı gerekir?

Ben bunu daha çok damak tadına benzetiyorum. Bir kitabı alıp okuduğunuzda ağzınınzda akıp gitmesini, iyi bir tat bırakması gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda beynimizde de bir vurgun hissetmeliyiz. Bunu bana sağlayanda daha çok tarihi kurgu ve fantastik kitaplar.

 

Yazmaya ne zaman ve nasıl başladınız?

Kitap okumayı çok seven bir insanım. 11 yaşımdan beri kağıda döküyorum. Bu işe cesaret alıp yayınlamamam 15 yaşımda başladı. Beynimde dönüp duran fikirlere beden sağlayıp, bunları okuyucularımla buluşturdum.

 

Hikayenizin içeriğinden sizi yeni tanıyan okurlarımız için tanıtım mahiyetinde bahsedebilir misiniz?

Hikayem bir grup gencin bütün yalan dolanlarla, sırlarla dolu yaşamlarında hayatta kalmasını anlatıyor. Ruhları parçalanmış her birer gencin, birbirlerini bulmadan önce ki hayatlarından aldıkları yaralarla, tekrar ayağa kalkmaya çalışmasını , yaşam sevincini kazanmasını anlatıyor. Bu yolda giderken karşılarına çıkan kötülüklerden arınmaya çalışıyorlar.

 

Yazarken çektiğiniz zorluklar nelerdir?

Yazarken zaman dışında çektiğim bir sorunum olmadı.

 

Yazarken belirli bir teknik gözetiyor musunuz?

Yazarken belli bir teknik kullanıyormuyum pek bilmiyorum. Sadece içimden geçenleri kağıda duygularımla geçiyorum. Yazmak istediklerimi gözümün önünde bir resim tablosuymuş gibi canlandırıyorum.

 

Hikayenizi kitap haline getirme konusundaki düşünceniz veya hayaliniz varmı ?

Bu benim 11 yaşında ilk defa bir şeyler yazmaya başladığımda aklımda olan bir şeydi. Kendime ait bir kitabım olması, elimde tutacağım, bunu ben başardım diyebileceğim bir emeğim olması her zaman hayalimdi. Tabi bu yolda hikayemin güzel olması en büyük isteğim. İnsanların kitabımı eline aldığında ne kadar boş bir kitap diye bileceği yerde bana çok anlamlar kazandırdı demesi temellim.

 

Hikayenizin içinde kendinize benzettiğiniz bir karakter varmı ?

Baş karekterim Alvina. İkimiz farklı hayatlar yaşasakta ruhunu benden alıyor.

 

Son olarak hikayeniz hakkında başka bizlerle paylaşmak istediğiniz birşeyler varmı ?

Genç kurgu içinde sürekli aynı olayları okumaktan sıkılmış, hayattan bunalmış, ailesinden ve çevresinden umudunu yitirmiş herkesin kendine ait bir şeyler bulabileceği sürükleyici bir hikaye.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oylar, Ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir